top of page

BEZPIECZEŃSTWO

W Programie FlySmart najwyższy priorytet stawiamy na bezpieczeństwo wykonywanych operacji lotniczych na każdym ich etapie. Począwszy od wyboru najbardziej sprawdzonych i niezawodnych samolotów do floty Programu, poprzez rekrutację oraz regularne szkolenie doświadczonych pilotów, aż po spełniającą najwyższe standardy obsługę techniczną naszych samolotów. W kwestiach bezpieczeństwa nie idziemy na skróty i kompromisy.

Nasza filozofia

Niezawodny samolot + dobrze wyszkolona załoga + regularna obsługa = bezpieczeństwo naszych Pasażerów

NIEZAWODNY SAMOLOT

Do floty Programu FlySmart wybieramy tylko najbezpieczniejsze samoloty dostępne na rynku, charakteryzujące się wieloma rozwiązaniami i nowinkami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego pasażerów.

Cirrus SR22 G6

Podstawowy samolot Programu, Cirrus SR22T G6 jest jedynym samolotem wyposażonym w certyfikowany system spadochronowy. Może on zostać aktywowany w sytuacji zagrożenia również przez pasażera co w ogromnym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa. 

caps.jpeg

Socata TBM serii 9

Socata TBM serii 9 jest rozwinięciem modeli 700 oraz 850. Wyprodukowano już ponad tysiąc sztuk tego niezawodnego samolotu. Jego wielką zaletą wpływającą na poziom bezpieczeństwa jest zastosowanie silnika turbinowego PT6 firmy Pratt&Whitney.

TBM maintanance.jpeg

Pilatus PC12 NGX

Pilatus PC12 to już latająca legenda. Ponad 2000 wyprodukowanych egzemplarzy, które wylatały łącznie ponad 7 milionów godzin bez poważniejszych incydentów. Numer jeden pod względem sprzedaży, wszechstronności oraz bezpieczeństwa.

38.jpeg

SZKOLENIE ZAŁÓG

Jako profesjonaliści działający w branży lotniczej o wielu lat zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym ogniwem wpływającym na poziom bezpieczeństwa naszych pasażerów jest dobrze wyszkolona załoga. Tu nie ma drogi na skróty ani miejsca na oszczędności. Nasi piloci zostają wybrani w starannie przygotowanym procesie rekrutacji prowadzonym pod nadzorem doświadczonych instruktorów. Kiedy już zasilą grono pilotów Programu FlySmart przechodzą szkolenie wstępne na certyfikowanych symulatorach oraz na samolotach Programu  zakończone egzaminem na typ. W czasie swojej pracy regularnie przechodzą też szkolenia odświeżające wiedzę oraz loty kontrolne przedłużające uprawnienia na kolejny okres. Wsiadając do samolotu Programu FlySmart nasi pasażerowie mogą czuć się spokojni wiedząc, że nad ich bezpieczeństwem czuwają najwyższej klasy profesjonaliści.

PC12 sim.webp
PC12 simulator.jpeg

OBSŁUGA TECHNICZNA

Trzecim, ważnym filarem wpływającym bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa wykonywanych przez nas operacji lotniczych jest obsługa techniczna samolotów Programu. Współpracujemy tylko z najlepszymi organizacjami obsługowymi, spełniającymi najwyższe światowe standardy oraz posiadającymi wszystkie niezbędne autoryzacje wydane przez producentów samolotów z naszej floty. Nie uznajemy tu żadnych kompromisów oraz oszczędności, które wpływają na poziom bezpieczeństwa. 

PC12 serwis.jpeg
bottom of page